top of page

UYGULAMALAR

Robot Programlama

AGA Robotik Otomasyon olarak entegrasyonunu gerçekleştirdiğimiz FANUC Robotun tüm kontrol gruplarını programlanması, kendi bünyemizde mevcut otomasyon grubumuz tarafından yapılmaktadır.

Yine sistem dâhilinde kullanılacak olan kaynak ünitesi, plazma kesim ünitesi, endüstriyel kamera vs. gibi dış ekipmanlara yönelik programlama ve devreye alma faaliyetleri de konusunda uzman ve deneyimli proje ekibimiz tarafından yürütmektedir.

Ayrıca Otomasyon sistemlerinin olmazsa olmazı olan hücre veya hattın kumandasını sağlayan PLC/SCADA çözümleri de yine firmamız tarafından sunulmaktadır.

 

İmalat

Projelendirilen ve bilgisayar ortamında 3D tasarımı yapılan sistem bileşenlerinin tümü AGA ROBOTİK OTOMASYON tarafından imal edilmektedir.

MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

Projelendirme

AGA Robotik Otomasyon olarak yatırımcı firmanın bizimle temasa geçmesiyle birlikte sistemik bir süreç işleye başlar. Konusunda uzman satış departmanı temsilcimiz ile bir uygulama mühendisi öncelikle sizi ziyaret eder ve proseyi incelemeye alır. Görsel ve yazılı olarak alınan bilgiler AGA merkezine getirilir ve toplantılar başlar. Gerekli ön çalışmaların ardından firmamız da öncelikle analizler yapılır. İnsan sağlığını etkileyen bir durum olmaması halinde robotlu otomasyon yatırımının amortisman süresi 2 yıldan fazla oluyorsa müşteriye bildirilir ve yatırım uygun olmadığı anlatılmaya çalışılır.

Yatırımın uygun olması halinde, AGA mühendisleri 3 boyutlu olarak sistemi tasarlamaya başlarlar.  Bir yandan zaman analizleri, simülasyonlar ve 3 boyutlu programlarla erişim değerlendirmesi gibi uygulamalar yapılır. Fizibilite araştırmalarından sonra AGA Robotik projenin zamanlamasını ve hedeflerini belirler, belirlediği bu hedeflere ulaşmayı garanti eder. Bütün bu çalışmaların sonunda anlaşılması kolay, hedeflerin ve prosesin açıkça yazıldığı, karşılıklı sorumlulukların belirlendiği en iyi fiyata en iyisini sunmayı amaçlamış bir teklif müşteriye iletilir.  

Proje Yönetimi

Teklifimizin onaylanmasından ardından müşterimize özel bir proje yöneticisi atanır. Projenin ilerleyişinden sorumlu olan konusunda uzman bu kişi, projenin tasarımdan gerçek hayata geçişi planlayacak ve projenin en ince ayrıntısına kadar yönetecek kişi olacaktır. Deneyimli proje yönetim kadromuz, projenin zamanında tamamlanacağını ve %100 müşteri memnuniyeti sağlanacağını garanti eder.  7-24 ulaşabileceğiniz proje yöneticisi ile tüm ilerleyişi rahatça takip edebilecek ve hızlı bilgi akışı sağlayabileceksiniz. 

Kurulum

Tüm tasarım ve imalat süreçlerinden sonra proje yöneticisi eşliğinde tasarlanan sistem; robot ve mekanik grubumuz tarafından öncelikle kendi sahamızda kurulur. Burada müşteri gözetiminde yapılan deneme üretimi ile ön onay alınır. Böylece müşterimizin onaylamadığı hiçbir şey müşteri sahasına götürülmez. Onayı alınmış sistemlerin, müşteri sahasında kurulum ve devreye alma işlemleri başlar. En kısa sürede iyi işi yapmayı amaçlayan AGA Robotik mühendisleri, sistemi büyük bir özenle kururlar. Sistemin devreye alınmasından sonra da çalışmaya devam eden personelimiz, firma çalışanlarına robot ve sistem eğitimleri ile tüm teknik konulara hakim olacak seviyede teknik bilgi eğitimi verirler.

SERVİS VE YEDEK PARÇA
 

AGA Robotik Otomasyon olarak ana hedefimiz müşterilerimizin sorunsuz ve düzenli çalışır sistemler kullanmasını sağlamaktır. Bu bağlamda bizin için servis hizmetleri çok önemli ve değerlidir. Kendini Robotlu otomasyona adamış, konusunda uzman mühendis kadrosu ile AGA Robotik Otomasyon arıza durumunda 2 ile 24 saat içeresinde müdahale edeceğinin garantisini vermektedir.

Yüksek kalite ve uzun vadeli ilişkiler AGA Robotik için Mevcut müşterilerimiz her zaman için yeni müşterilerimizden daha değerlidirler. Müşterilerimiz 7/24 açık olan telefonlarımız ile dilediği zaman bizimle temasa geçebilir, teknik destek alabilirler.

Robot takip sistemi AGA Robotik Otomasyon müşterisine sattığı tüm robotları özel olarak geliştirmiş olduğu yazılımlarla takip eder. Periyodik olarak yapılması gereken düzenli bakımlar asla aksamaz, unutulmaz. Böylece robotun ömrü uzar ve performansı artar.

2 Yıl Garanti Diğer robotlu otomasyon firmaları robotlarına 1 yıl garanti verirken, AGA Robotik Otomasyon 2 yıl garanti vermektedir.

Hem Türkiye hem de yurt dışında geniş bir yedek parça stoğumuz mevcuttur.

Arıza Durumlarında Geçici Robot Temini Robotlu otomasyon sistemlerinde hatların durmaması çok önemlidir. Herhangi bir sebepten ötürü yaşanabilecek uzun bekleme dönemlerinde müşterilerini mağdur etmek istemeyen AGA Robotik Otomasyon firması geçici robot teminleriyle sorun giderilinceye kadar hattın çalışmasını garanti eder.

bottom of page